Bulk Cement Semi-trailer factory and manufacturers | Fushitong

Bulk Cement Semi-trailer

Краток опис:

Од нерѓосувачки челик резервоарот полуприколката е полу-приколка со структура резервоарот. Тој има широк опсег на употреба, и е главно погодни за средни и долги превоз на средно-тешки и течност товар. Таа има силни применливост и стана прв избор за средни и долги fr


детали за производот

Тагови производ

нерѓосувачки челик резервоарот полуприколката

Од нерѓосувачки челик резервоарот полуприколката е полу-приколка со структура резервоарот. Тој има широк опсег на употреба, и е главно погодни за средни и долги превоз на средно-тешки и течност товар. Таа има силни применливост и стана прв избор за средни и долги товарни возила.

Погодно за транспорт на течни супстанции како што се бензин, керозин, дизел, растително масло, масло за јадење, висока нафта, јаглен катран и не-нафтени производи.

Карактеристики: 1. Алуминиум легура / Q345R јаглероден челик резервоарот материјал, до дебелина од 7mm

2. воздушното перниче суспензија опционални

Резервоарот Обем: 40cbm, прибл вчитување тежина од 20 тони. (Други резервоарот со помали или поголеми капацитети на располагање)

Резервоарот Материјал: Алуминиум легура или Q345R нерѓосувачки челик

Инспекција: Сите тенкови се manufacturered според кинеската стандард GB150 и сите тестирани од страна на воздухот, водата, Х-зраци и со оган отпуштање пред пратката.

Главната пазар: нашите набивање ѓубре камион се широко се продаваат во Африка, Н. и С. Америка, Блискиот Исток и Азија.

1.Function на оваа серија резервоарот полу приколка:

Оваа серија е полу приколка резервоарот стил дизајниран, која е погодна за транспорт ofAsphalt / Рак / Пиш / битумен.

Покрај тоа, ние исто така може производител Танкер полу приколка за нафта / дизел / гориво / gasoil / Бензин / Jet гориво / Петрол / Керозин / растително масло / масло за јадење / мазут / масло за јадење / јаглен катран и не-нафтени производи како што се алкохол , алдехид, бензен и други течни супстанции. Широко се користи во различни превоз единици, масло или гориво пумпи и други логистички индустрии.

 Ве молиме означете: Над параметар е само за вашите refernce, Сметајќи различни земји имаат различни правила за безбедноста на патиштата, defferent прописи, друг пат conditions.We може да се произведуваат различни асфалт битумен Танкер полу приколка во зависност од вашите sepecial ситуација.

Факултативна Делови за вас Изберете:

Количина 1. оска: 2 оска 3 оска 4 оска
2. Обем: 10 коцка метри до 70 коцка метри

3. Оска бренд: Фува / BPW и така натаму со различни тонажа од вашата потреба со цена diffefrence.
4. Суспензија: Клима суспензија, механичар (лист пролетта суспензија), носачи суспензија, итн
5. Материјал: јаглероден челик / алуминиум / челик материјал


  • Тема:
  • Следно:

  • Напишете ја вашата порака тука и испратете ја на нас